Tüm gereksinimler için ZEISS gözlük camı kaplamaları

Birini seçin!

Gözlük camı kaplamaları mükemmel elbise veya takım elbiseye uyan doğru paltoyu bulmak gibidir: Gözlüğünüz için günlük koruma sağlarlar. İstediğiniz seçimi yapmanızı, görüntünüze uygun doğru camı kullandığınızdan emin olmanızı, gereksinimlerinize uyan ve gözlüğünüzden beklediğiniz performans türünü sağlayan modüler bir sistem. ZEISS bu bağlamda gözlük camı kaplamaları için üç seçenek sunmaktadır: İYİ, DAHA İYİ VE EN İYİ.

ZEISS AR-GE departmanı gözlük kullanıcılarının gözlük camlarının performansından neler beklediği üzerine detaylı bir araştırma gerçekleştirmiştir. Gözlük kullanıcılarına gözlük camı kaplamalarında hangi özelliklere daha önem verdikleri sorulduğunda, 10 kullanıcıdan 7'si kendileri için en önemli özelliklerin çizilmeye karşı dayanıklılık ve uzun kullanım ömrü olduğunu belirtmiştir. Gözlüklerimizin her gün ne kadar çok zorlukla karşılaştığını göz önüne alırsak şaşırtıcı bir durum değildir bu.

Ve elbette net görme, çekici bir görüntü ve optimum temizleme özellikleri de daha az önemli özellikler değildir.
 

Modern gözlük camları neleri sunmalıdır:

Kolay bakım

DuraVision® Premium Kaplamaları veya LotuTec®i seçin: ... sertliği, antistatik ve kolay temizleme özellikleri sayesinde.

Daha net görme ve daha iyi görüntü

DuraVision® Premium kaplamalarını seçin:... (ZEISS marka standart yeşil kaplama kaplamalı gözlük camlarına göre) %20 daha az rahatsızlık veren yansımalar sayesinde.

Üstün sertlik

EN İYİSİNİ DuraVision® Platinum'u seçin:... İyon bombardımanı ile yoğun şekilde sıkıştırılmış dokuz katmanı sayesinde.

Kendiniz deneyin: Yeni gözlüğünüz için hangi gözlük camı kaplaması en doğrusu?

Seviye 1

  Doğru?
1. Yeni gözlüğünüz ikinci gözlük olarak kullanılacak (okuma gözlüğü, kontakt lensin yedeği olarak...).  
2. Yeni gözlüğünüz uygun fiyatlı olmalıdır.  
3. Yeni gözlüğünüzü çok sık kullanmayacaksınız.  
4. Antirefle kaplamasının kalitesi iyi fakat sınıfının en iyisi olmamalıdır.  
5. Yeni gözlüğünüz sadece geçici bir çözüm ve maksimum kullanım ömrü ve rahatlığı sağlamasına gerek yoktur.  

Seviye 2

  Doğru?
1. Yeni gözlüğünüzle dış görünüşünüz sizin için çok önemlidir.  
2. Yansımaları çok rahatsız edici buluyorsunuz.  
3. Gözlük camlarınızda hiçbir yansıma olmadan net bir görmenin keyfine varmak istiyorsunuz.  
4. Yeni gözlüğünüz her gün kullanılacak.  
5. Günümüzde var olan en modern antirefle kaplama teknolojisini istiyorsunuz.  

Seviye 3

  Doğru?
1. Yeni gözlüğünüz her gün kullanılacak ve gözlüğünüze tamamen bağımlı olacaksınız.  
2. Yeni gözlüğünüzün çok aktif yaşam tarzınıza dayanabilmesini istiyorsunuz.  
3. ZEISS marka en sert gözlük camı kaplaması istiyorsunuz.  
4. Yeni gözlüğünüzle mükemmel bir görüntüye sahip olmayı istiyorsunuz. Gözlük camlarınızda ne sizin tarafınızdan ne de başkaları tarafından görülebilecek yansımalar olmamalıdır.  
5. Günümüzde var olan en modern antirefle kaplama teknolojisini istiyorsunuz.   

Eğer yukarıdaki cümlelerden üç veya daha fazlası size uyuyorsa ihtiyaçlarınız için standart gözlük camı kaplaması yeterli olacaktır.

Eğer yukarıdaki cümlelerden üç veya daha fazlası size uyuyorsa, DuraVision® Silver sizin için uygun bir çözüm olacaktır.

Eğer yukarıdaki cümlelerden üç veya daha fazlası size uyuyorsa yeni bir gözlük satın alırken isteklerinizden hiç ödün vermemeli ve DuraVision®Platinum'u tercih etmelisiniz.

LotuTec®: Standart ZEISS marka kaplamanız

Standart ZEISS marka gözlük camı kaplaması aşağıdaki noktaları içeren bir paket sunar:

  • Standart sert kaplama
  • Standart antirefle kaplama
  • Clean Coat (Kolay Temizleme Katmanı) ve antistatik kaplama

Güzel yumuşacık yün bir kazak giydiğinizi hayal edin. Fakat maalesef kazağın tüyleri gözlük camlarınıza yapışıp duruyor. İş yerinizde, tozlu odalarda çok sık zaman geçirmeniz gerekiyor; iş bittiğinde gözlük camlarınız sanki kum fırtınasından çıkmışa benziyor. Yağmur yağmaya başlıyor ve yanınızda şemsiyeniz yok. Gözlük camlarınızda biriken damlalar nedeniyle neredeyse hiçbir şey göremiyorsunuz. Tüm bu durum örnekleri gözlük camı kaplamasının gerçek performansını ortaya çıkaran örneklerdir.

ZEISS marka tüm LotuTec® ve DuraVision® Premium kaplamalarda bulunan Clean Coat (Kolay Temizleme Katmanı) ve antistatik kaplamalar gözlük camlarını antistatik ve su geçirmez hale dönüştürüyor. Gözlük camları için, araçlarda veya diğer pürüzsüz yüzeylerde son dokunuş olarak kullanılanla aşağı yukarı aynı nilüfer çiçeği etkisini gösteren bir kaplama mevcuttur, bunun için farklı bir teknoloji kullanılmaktadır. LotuTec® kaplama gözlük camlarında, cam yüzeyi kaplama sayesinde öyle pürüzsüz hale getirilir ki kir parçacıkları veya su damlacıkları yüzey üzerinde hemen toparlanır. Böylece gözlük camlarının temizliği daha kolay hale gelir ve temizleme sıklığı azalır. Hatta yağlı parmak izleri bile gözlük camından zahmetsizce çıkartılabilir.

DuraVision® Silver: Daha iyi görün, daha iyi görünün

DuraVision® Silver, ZEISS marka iki DuraVision® Premium kaplamadan birisidir. Aşağıdaki noktaları sağlar:

  • Sert kaplama
  • Clean Coat (Kolay Temizleme Katmanı) ve antistatik kaplama
  • ve var olan en modern antirefle kaplamalarından birisi.

ZEISS marka DuraVision® Silver kaplama, gözlük camlarınızı gerçek birer optik şaheserlerine dönüştüren yenilikçi bir kaplama teknolojisi kullanır. Antirefle kaplamalarında normalde, kalan yansıma olarak bilinen yeşilimsi bir renk tonu vardır. Bunu gözlük camını beyaz bir yüzeye doğru tutarsanız görebilirsiniz, fakat gözlük camını kullanmaya devam ederken bu tonun farkında olmazsınız. Teknik nedenler sebebiyle, kaplama içeren her gözlük camında kalan yansıma bulunur.
ZEISS marka DuraVision® Premium Kaplamalarda görülen mavi kalan yansıma, gözler için daha çok rahatlıktır fakat üretilmesi de bir o kadar karmaşıktır.

Önemli yararı: Mavi kalan yansıma gözlük camının ışık geçirgenliğini yani göze ulaşan ışık miktarını arttırır. Gözlük camından daha fazla ışık geçer ve daha fazla yansıma ortadan kaldırılır. ZEISS marka DuraVision® Premium kaplamaları gözlük camının ön tarafından arka tarafına daha fazla ışık iletimini garanti eder.

 

Daha net görme için

Çok daha net görme için yüksek ışık geçirgenliği.*

Daha net görme için

Arka yüzeydeki rahatsız edici yansımaları, daha fazla konfor, daha net görme için %20'ye kadar azaltır.*

Daha iyi bir görüntü için

Ön yüzeydeki yansımaları, daha iyi bir görüntü için %20'ye kadar azaltır.*

* ZEISS marka Standart yeşil kaplama kaplamalı gözlük camlarına göre

 

Premium kaplamaların en iyisi: ZEISS marka DuraVision® Platinum.

ZEISS'ın ürettiği en sert gözlük camları: ZEISS marka hepsi bir arada kaplama paketi.

DuraVision® Platinum, DuraVision Silver'ın sunacağı her şeyi sunabilir ve hatta daha fazlasını da !

Daha önce de söylediğimiz gibi: Gözlük kullanıcılarına gözlük camı kaplamalarında hangi özelliklere daha önem verdikleri sorulduğunda, 10 kullanıcıdan 7'si kendileri için en önemli özelliklerin çizilmeye karşı dayanıklılık ve uzun kullanım ömrü olduğunu belirtmiştir. Her gün bizleri bekleyen zorlukları göz önüne alırsak bu şaşırtıcı bir durum değildir.

Gözlük camları modern yaşamın zorluklarına dayanabilmelidir ve işyerlerimizde ve boş zamanlarımızda karşılaştığımız birçok güçlüğe karşı yeterince dayanıklı olmalıdır. Dayanıklı, kir tutmaz, temizlemesi kolay olmalılar ve elbette berrak netlikte bir görme sağlamalılar. Cevap: DuraVision® Platinum, ZEISS marka hepsi bir arada kaplama. Bunlar, ZEISS’in ürettiği en sert kaplamalardır!

En sert gözlük camları tasarımının arkasındaki sır: iyon bombardımanı.

"İyon bombardımanı" adı verilen işlemde iyonlar gözlük camı yüzeyine çarparken kinetik enerjilerini iletirler. Bu işlem gözlük camının farklı katmalarını yoğun şekilde sıkıştırır, böylece gözlük camı daha sert olurken yüzeyi daha da pürüzsüz bir hal alır.

Standart teknoloji

Standart teknolojiyle gözlük camında mikroskobik detay. Gözlük camı katmanları yoğun şekilde sıkıştırılmamıştır.

DuraVision® Platinum teknolojisi

DuraVision® Platinum teknolojisiyle gözlük camında mikroskobik detay. Gözlük camı katmanları daha yoğun şekilde sıkıştırılmıştır.