Dijital Gözlük Camları –

dijital yaşam tarzı için tüm gün kullanılabilecek mükemmel gözlük camları.

Modern yaşama odaklı. ZEISS Dijital Gözlük Camları size akıllı telefon, tablet veya televizyonunuz için tümüyle yeni bir bakış açısı sağlayacaktır. Dijital cihazların kullanımı için kusursuz şekilde uygun. Gözleriniz size bunun için teşekkür edecektir. 

ZEISS Dijital Gözlük Camları.

Dijital göz yorgunluğunun çözümü.

Akıllı telefonlar, tabletler veya TV ekranlarına her gün ortalama beş saat bakıyoruz. Ve cep telefonlarımıza günde 80 kereye kadar bakıyoruz! Ve bu rakamların gelecekte yükselmesi bekleniyor. Küçük yazı karakterleri ve sürekli olarak odağımızı yakın nesnelerden uzaklara geçirmemiz gözlerimizi çok zorluyor. 30 yaşından itibaren bu durum dijital göz yorgunluğuna veya uzmanların deyişiyle Bilgisayar Görme Sendromuna sebep olabilir. ZEISS Dijital Gözlük Camları nereye bakarsak bakalım özel olarak optimum hale getirilmiş bir yakın bölge sayesinde hızlı ve rahat odaklamayı mümkün kılarak kusursuz çözümü sağlıyor. Bu gözlük camları hem dijital cihazlar hem de kitap ve dergi okumak için idealdir. 

Pikselli bir dünya – gözleriniz için zor bir durum.

Giderek artan akıllı telefon, navigasyon cihazı, e-okuyucu ve tablet kullanımı ayrıca görme davranışlarımızı değiştiriyor: gözlerimizin dijital cihazları bir gazete veya kitaba göre tuttuğumuz yakın mesafeye uyum sağlamak üzere yeni bir yakın görme aralığına alışmaları gerekiyor. Ve ayrıca gözlerimizin sürekli olarak farklı mesafeler arasında geçiş yapmasını gerektiriyor. Bu durum gözlerimizi çok hatta bazen aşırı yoruyor – giderek daha fazla insan miyop hale geliyor veya bu durum sonucunda gözleri veya genel sağlığıyla ilgili problemlerden yakınıyor. 

Dijital göz yorgunluğu nedir?

Dijital teknoloji kullanımı gözlerimizi sonuna kadar zorlar. Saniyenin küçük bir kısmında uzak ile yakın arasında geçiş yapmaları gerekir: uzakta bir şeye bakmaktan küçük bir ekranda küçük yazı karakterleri ile yazılmış çok miktarda bilgiye - ve sonra tekrar geri. Bu durum siliyer kas ve göz merceğimizi çok yoruyor çünkü baktığımız şeyin açıkça odaklanmasını sağlamak üzere sürekli olarak uyum sağlamak zorunda kalıyorlar. Bunun sonucunda özellikle biz yaşlandıkça baş ağrısı, boyun gerginliği ve gözlerde yanma ve yorgunluk gelişebiliyor. Örneğin Almanya'da nüfusun yüzde 50'si bu belirtilenden biri veya birkaçını yani görme stresi yaşıyor. 

Rahat, konforlu görme. Dijital dünya için gözlük camlarıyla.

ZEISS Dijital Gözlük Camları e-okuyucular veya akıllı telefonlar gibi dijital cihazların kullanımına net bir şekilde odaklanmıştır. Yakın bölgenin özel olarak optimum hale getirilmesi bu cihazların gerektirdiği tipik hareketleri ve daha kısa okuma mesafesini dikkate alır. Bu tasarım siliyer kası optimum şekilde destekleyerek kullanıcının görmesini yakın ve uzak aralıkta odaklamasını kolaylaştırır Bu durum yorgunluk belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir. Tüm gün kullanım için ideal gözlükler – sadece dijital cihazların kullanıldığı durumlar için de değil.